Wydanie internetowe 2026
WIELKANOC 2026

Ktoś, kto kocha, widzi to, czego inni nie widzą. Miłość otwiera w nas zmysł, który William Johnston nazwał okiem wewnętrznym lub trzecim okiem - oko serca, oko miłości. To trzecie oko widzi jedynie dzięki miłości. Tak jest z nami wszystkimi.
„Gdy wyznajesz komuś miłość, tak naprawdę mówisz mu: «Nie chcę, byś umarł»” (G. Marcel). Gdy kogoś kochamy, chcemy, by ukochana osoba żyła wiecznie, by została z nami na zawsze. Dlatego nawet wówczas, gdy umrze, miłość skłania nas do nadziei, że w rzeczywistości nie umarła. W obliczu śmierci ukochanej osoby utwierdzamy się w przekonaniu, że ukochany nie umarł całkowicie. W naszym sercu będzie żyć zawsze. Nigdy nie umrze: mąż, żona, córka, syn, brat, siostra…
Z perspektywy Ewangelii zmartwychwstanie jawi nam się jako wydarzenie miłości. Zadajmy sobie zatem pytania: Czy rzeczywiście widzę oczyma miłości Jezusa zmartwychwstałego? Czy spotykam zmartwychwstałego Chrystusa w swojej miłości?
Droga Rodzino!
Nie bójmy się Zmartwychwstałego i zmartwychwstania, ani krzyża świętego, ani prawdy i miłości, które do tego prowadzą.
Wielkanoc to czas miłości Boga do człowieka i odpowiedzi człowieka na tę Bożą miłość.
I tej miłości życzę. Kochajmy Boga i wszystkich dokoła.
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Ryszard Warecki